De gemeente Den Haag hijst komende maandag bij het stadhuis een vlag tegen pesten, als teken van solidariteit en om bewustwording te vergroten. De gemeenteraad had hier eerder om verzocht.
De speciale vlag wordt gehesen bij de start van de Week tegen Pesten, een nationale campagne die zich richt op het onderwijs. Er is gekozen voor de vlag die in 2023 is ontworpen door Roland Weber voor de gemeente Zwolle. Deze vlag toont een blauwe hand met daarin een wit hartje als symbool tegen pesten. De hand staat voor het stoppen van pestgedrag, terwijl het hartje symbool staat voor verbinding, respect en medemenselijkheid.
"Door deze vlag te hijsen, vragen we op een positieve en herkenbare manier aandacht voor het tegengaan van pestgedrag", zegt wethouder Hilbert Bredemeijer van Onderwijs, Jeugd en Sport. De vlag wordt gehesen op maandag 22 september om 09.00 uur.
Elk jaar staat er een ander thema centraal tijdens de Week tegen Pesten. Dit jaar is dat ‘schoolverbondenheid’, met als slogan: ‘Kijk ‘s door een andere bril en zie: je klas is een team’. Bredemeijer: "Om de boodschap van de Week tegen Pesten extra kracht bij te zetten, zullen we via sociale media aandacht besteden aan pesten en het belang van een veilige en respectvolle omgeving onderstrepen."